Spor Zeminler İçin Suni Çim Halı Nasıl Seçilir?

  Anasayfa/Haber-Blog/Spor Zeminler İçin Suni Çim Halı Nasıl Seçilir?

Spor Zeminler İçin Suni Çim Halı Nasıl Seçilir?

Spor Zeminler İçin Suni Çim Kullanmanın Avantajları
Suni çimin birçok avantajı bulunmaktadır. Spor alanlarında kullanılan suni çim için de farklı özellikler ve avantajlar bulunmaktadır. Sırasıyla suni çimin avantajlarından bahsedecek olursak:
Suni çim, bakımı sırasında doğal çim kadar ekstra maliyetler gerektirmez. Doğal çime oranla bakımı oldukça kolaydır.
Suni çim, alternatifleri bakımından en uzun süre dayanacak olan zemin ürünüdür.
Bazı ürünlerde bulunan UV ışınlarına karşı direnç sayesinde suni çim sararmaz ve doğal çimde oluşan renk eşitsizliği çim halıda oluşmaz.
Suni Çim Nasıl Seçilmelidir ?
Kullanacağınız yapay çim ürününü doğru kullanım alanı için seçmek size büyük avantaj sağlar. Suni çim seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenleri maddeler halinde sıralayacağız.
Kullanılan ipliğin kalitesi: Kullanılan ipliğin kalitesi doğrudan kullanım süresini etkileyeceği için ipliğin kaliteli olmasına özen gösterin.
Kullanım alanına uygunluk: Oyunun verimliliği için en önemli kriter, kullanım alanına uygun suni çimi seçmektir. Sentetik çimler kullanım alanlarına göre farklı özelliklerde üretilmiştir. Futbol için oyun zeminine uygun bir ürün tercih edebilirsiniz.
UV Özellik: UV ışınlara karşı dayanıklı bir ürün seçmek avantajınıza olacaktır. Özellikle çok güneş alan alanlar için bu ürünü tercih edebilirsiniz.
Suni çim seçimi yaparken birçok değişkeni göz önüne almalısınız. Projenize uygun ürünün üretilmesi için suni çim üreticisi bir firma ile çalışabilirsiniz. Yapay çimin birçok avantajı olduğu için kullanımı da oldukça kolay olacaktır. Bakımları doğru yapıldığı takdirde suni çimin ömrü uzundur.
Kullanım alanı için uygun ürünü seçmek ürünün uzun süre kullanılmasına olanak tanır. Ürünü uzun süre verimli kullanabilmek için doğru ürünü seçmek ve bakımlarını yapıyor olmak gerekir.
Suni Çimin Ömrü Ne Kadardır?
Spor zeminlerde kullanılan suni çim ürünlerinin ömrü ortalama 6-10 yıl arasında değişmektedir. Kullanım süresini; kullanım yoğunluğu, ipliğin kalitesi, dokuma sıklığı gibi değişkenler etkilemektedir.